Dijital Çözümler

e-Fatura


e-Fatura, mükelleflerin GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı) sistemi üzerinden belirlenen standart ve formata göre karşılıklı fatura alıp göndermelerini sağlayan sistemdir. e-Fatura uygulaması, fatura alım ve gönderim sürecinin hızlı, düşük maliyetli ve güvenli olmasını sağlar.

e-Fatura yeni bir belge türü olmayıp kağıt fatura ile aynı hukuki ve ticari niteliğe sahiptir.

GİB tarafından tebliğ edilen kriterlere göre kullanmak zorunda olan mükellefler dışında gönüllü olarak kullanmak isteyen işletmeler de e-Fatura uygulamasına başvuruda bulunabilir.

GİB’den özel entegrasyon izni almış olan Prodea’nın e-Fatura uygulamasını kullanan mükellefler bilgi sistemleri altyapı yatırımı yapmadan ve sistem yönetim sorumluluğunu almadan e-Fatura işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler.

Prodea e-Faturadan uygulamasını kullanan işletmeler iş süreçlerinde kolaylık, maliyetlerde tasarruf ve iş ortaklarıyla beraber yapmış oldukları ticari işlemlerde iyileşme sağlamaktadırlar.


e-Fatura Uygulanması

  • Maliyet avantajı sağlarken, operasionel yükü azaltır. Kağıt, mürekkep, zarf gibi kırtasiye masraflarını azaltmanın yanı sıra postalama, arşivleme gibi ek maliyetleriden de tasarruf etmeyi sağlar.
  • e-Fatura uygulaması ile faturalar daha hızlı hazırlanarak zamandan da tasarruf edilir.Müşterilere faturalar anında görerilir, tahsilatlarınızı hızlandırılır.
  • Faturalar hiçbir zaman kaybolmaz. İstendiği anda eski faturalara rahatça ulaşılabilir.
  • Faturalarınız dijital ortamda arşivlendiği için ayrıca fatura saklama iş yükü ve maliyetinden tasarruf edilir.
  • SAP sistemiyle entegre çalışır.
  • Kağıt sarfiyatını ortadan kaldırdığı için çevrecidir.

© Copyright 2016 - Tüm hakları saklıdır. Plustep tarafından hazırlandı.