LRS

LRS - Çıktı Yönetimi Çözümleri

Çıktılar Neden Önemlidir?


SAP temelindeki iş süreçlerinizde en zayıf halka, bilginin SAP uygulamanızı terk ederek bir doküman haline dönüştüğü, genelde basılı bir sayfa haline geldiği noktada yer alır. Birçok işletmede yazdırma işlemlerinin yönetildiği altyapı karmaşıktır ve yönetim maliyeti yüksektir. Bu da iş süreçlerinde kesinti olasılığını yükseltir. LRS tarafından geliştirilen SAP Çıktı Yönetimi çözümü:


 • Toplam sahip olma maliyetinizi düşürür.
 • Yazdırma işlemlerini yönetmek için kullandığınız BT hizmeti maliyetlerinizi azaltır.
 • Doküman oluşturmadaki başarısızlık yüzünden iş süreçlerinin aksamasını engeller.
 • Farklı SAP sistemlerine bağlı dağıtık yazıcıların merkezi yönetimini sağlar.
 • İş süreçlerinde hızlı ve innovatif değişikliklerin önünü açar.
 • Son kullanıcıların verimliliğini yükseltir.

SAP Çıktı Yönetiminde LRS Çözümleri

LRS tarafından SAP ile birlikte geliştirilen web tabanlı entegre yazılım çözümü, SAP müşterilerinin çıktı yönetimine ayrılmış sunuculara ve özel donanımlara gereksinimini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Böylece, doküman yazdırma işlerini yönetmek ve desteklemek için kullanılan sistem yöneticisi ve yardım masası kaynaklarına olan ihtiyaç da azalır. Ortaya çıkabilecek herhangi bir yazdırma sorunu merkezi web arayüzü ile kolayca çözülebilir.


Daha İyi Çıktı Yönetimi ile Nasıl ve Ne Kadar Tasarruf Sağlarım?

30 yılı aşan deneyimi ile LRS kurumsal müşterilerine tasarruf fırsatları sağlıyor:

 • Yazdırma amaçlı sunucuları azalt: İsveç’li büyük bir üretim firması, LRS çözümü ile 150 Windows sunucuyu gereksiz kılarak yılda 450,000 EUR kazandı.
 • Gereksiz donanımları kaldır: LRS yazılımı bir motosiklet üreticisinin her biri 800 – 2,500 USD maliyeti olan yüzlerce veri dönüşüm kartını gereksiz kılmasına yardımcı oldu.
 • Çıktı yönetimini basitleştir: Otomatik hata işleme ve yazıcı sürücülerinin yönetimi zaman ve para kazandırır.
 • BT personeli ve son kullanıcı verimliliğini yükselt: Güncel araştırma sonuçları, BT personeli ve son kullanıcı verimliliğindeki artış sayesinde müşterilerin LRS yazılımı ile yönetilen her 100 yazıcı için yılda 33,000 USD kazanç sağladığını ortaya koyuyor.

Net sonuç? Aynı araştırmaya göre:

“ Üç yıllık ROI incelemesi, araştırmaya katılan şirketlerin, ortalama olarak altı aydan daha kısa bir yatırım geri dönüşü süresi ve 10 ROI elde ettiğini gösteriyor.”


SAP Sektörel Çözümleri ve LRS Çıktı Yönetimi

Üretim ve otomotiv

Global teknoloji ve otomotiv tedarikçisi kapsamlı bir SAP altyapısı konsolidasyon projesi yaptı. LRS çıktı yönetimi yazılımını sayesinde elde edilen kazanımlar:

 • 360 çıktı amaçlı sunucuyu kaldırarak yılda 2,000,000 EUR.
 • Çıktı işlemleri ile bağlantılı yardım masası başvurularının sayısını ve aciliyet düzeyini düşürerek yılda 500,000 EUR.
 • Kiralanan 5000 yazıcıyı yenileme gereksinimini yok ederek yılda 900,000 EUR.

Moda ve tüketici ürünleri

Önde gelen uluslararası tekstil firması üretim ve dağıtım sistemlerini SAP ortamına taşıdı. Barkod etiketi sorunları ve uzun süren yazdırma işlemleri tüm tedarik zincirini riskli hale getirdi. LRS çözümü ile yazdırma kapasitesi 40 yükseldi, günde 8000 teslimat daha yapılabilmesi sağlandı.


Global ilaç firması

Standart SAP çıktı ortamında iş emirlerinin basılması 45 dakikaya kadar gecikince, çeşitli SAP uygulamalarını yaygınlaştırma projesi tehlikeye girdi. LRS yazılımı çıktı ortamının hızı ve güvenilirliğini yükselterek üretim hatlarında yazdırma sorunlarından kaynaklanan beklenmedik duruşların ve teslimat gecikmelerinin önüne geçti. LRS çözümü iş süreçlerinin optimizasyonunda belirleyici bir rol üstlendi.


Biraz da teknik konuşalım …

LRS yazılımı, SAP ve diğer kritik yönetim sistemlerinden kaynaklanan çıktıların yönetilmesi için merkezi bakım ve kontrol ortamını sağlar. Çözüm, SAP GOF / OTF formatlarının, gerekli font karakterleri (örneğin Unicode) ve barkodlarla birlikte, yazıcıya uygun veri akışına dönüştürülmesini sağlayarak, yazıcılar üzerinde maliyetli donanım eklentilerine gereksinimi ortadan kaldırır. Dahası, LRS yazılımı SAP sisteminde gerekli olan yazıcı tiplerini radikal şekilde azaltmayı, potansiyel olarak bire indirmeyi mümkün kılar.

LRS yazılımı platform ve donanım bağımsız olmak üzere tasarlanmıştır. Yazıcı markanızı değiştirmeniz, Windows 7’ye geçmeniz, bulut ya da sanal masaüstü kullanmaya başlamanız kurulu çözümünüzü etkilemez. İşletmeniz bu gibi değişimlere gerektiği zaman ve şekilde uyum sağlayabilir.

LRS yazılımı SAPscript, SAP SmartForms gibi SAP çıktı oluşturma araçlarıyla olduğu kadar OpenText ve StreamServe gibi ortamlarla da entegre olabilir, böylece tüm yazdırma altyapısının etkin olarak yönetilebilmesini garanti altına alır.

LRS Hakkında: 30 yılı aşan deneyimi ve dünya çapında 5500’den fazla kurulumu ile LRS, dünyanın en güvenilir ve özellikleri en zengin çıktı yönetimi çözümü olmaya odaklanmıştır.


© Copyright 2016 - Tüm hakları saklıdır. Plustep tarafından hazırlandı.