SAP İş Analitikleri Çözümleri

SAP BA - İş Analitikleri


Ürün ailesinin en önemli parçaları, raporlama mimarisinin temelini oluşturan veri ambarı ve İş zekası ürünleri olarak sıralanabilir.

SAP Netweaver BW (Veri Ambarı), SAP olan ya da olmayan farklı kaynak sistemlerden verilerin çekilip depolanabildiği, depolanmış bilgilerin farklı önyüzlerde raporlanabildiği bir çözümdür. Gelişmiş ETL (Extraction, transformation, loading - veri alma, dönüştürme ve yükleme) araçları sayesinde SAP sistemlerinden ve SAP olmayan sistemlerden UD Connect (Universal Data Connect – Java Connector), DB Connect (Database Connect- Veri Tabanı bağlantısı) gibi teknolojiler kullanarak veri çekmek mümkündür. Ayrıca düz dosyalardan (excel, text dosyası) da veriler sisteme yüklenebilmektedir. Veri çekme ve depolama sürecinde, ihtiyaçlar doğrultusunda veriler özetlenebilmekte, temizlenebilmekte ve genişletilebilmektedir. Özellikle farklı kaynak sistemlerden gelen verilerin standartlaştırılması ile aynı amaca hizmet eden veriler konsolide edilebilmekte ve birlikte raporlanabilmektedir.


SAP BPC - İş Planlama & Konsolidasyon


Kurumsal Performans Yönetimi araçları doğru ve karşılaştırılabilir bilgiye, anında ulaşmanızı ve hızlı kararlar almanızı sağlar. Bugünden yarını yönetmeye başlamak için doğru ürünün seçiminde tecrübelerimizden faydalanın.

BPC, SAP’nin bütçeleme, raporlama ve konsolidasyon çözümüdür. BPC, plan verilerinin türetilmesi, dosya ile alınması ve veri giriş ekranlarının kullanımı ile versiyonlar halinde bütçe planlaması yapma olanağı sağlar. Raporlama amacı ile SAP ve non-SAP sistemlerden fiili verileri bütçe formatında derler. BPC’de , en çok kullanılan arayüzün Excel olması ile birlikte, Web, PowerPoint ve Word araçları ile veri giriş ekranları ve raporlar tasarlanabilmektedir. İlgili SAP ürünleri aşağıdaki gibidir :

  • SAP Business Objects Strategy Management (SM)
  • SAP Business Objects Profitability & Cost Management (PCM)
  • SAP Business Objects Financial Consolidation (FC)
  • GRC

SAP BO - İş Zekası


Sap Business Object çözümlerinden biri olan iş zekası çözümleri ile kullanıcılarınızın verileri analiz, sorgu ve raporlama süreçlerini kolaylıkla yapmalarına imkan veren kullanıcı dostu tek ve entegre bir sistemdir. Sap iş zekası çözümleri veri ambarları üzerine konumlanarak iş stratejilerinize yön verir. Sap Business Object çözümlerinin en önemli özellikleri anlaşılabilir, ölçeklenebilir, yönetimi kolay ve güvenli olmasıdır.
İlgili SAP ürünleri aşağıdaki gibidir :

  • SAP Business Objects Web Intelligence (Webi)
  • Cyrstal Reports
  • Sap Business Objects Dashboards
  • Sap Business Objects Analysis
  • Mobile

© Copyright 2016 - Tüm hakları saklıdır. Plustep tarafından hazırlandı.